24 Січня, 2023, 17:11

Опрацьовується питання про організацію гуманітарного коридору для звільнення полонених українців за посередництва Туреччини — Посол України

Наразі тривають переговори між українською та турецькою сторонами щодо можливої організації гуманітарного коридору для звільнення громадян України з російського полону. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.

«Минулого тижня ми мали візит нашого омбудсмена, було проведено низку переговорів. Зараз опрацьовується питання про можливість організації так званого гуманітарного коридору, через який можна було б дозволити багатьох наших військовополонених, поранених військовополонених, цивільних, які потрапили в застінки країни-агресора, звільняти за допомогою посередництва Туреччини. Наразі опрацьовується механізм: чи це може бути фізично через територію Туреччини, чи це може бути за посередницьких послуг турецької сторони. Відбулися телефонні розмови президента України з Ердоганом, президент Ердоган розмовляв з країною-агресором, ці теми обговорювалися. Посередницька роль Туреччини може бути збільшена. Але поки ще це в процесі, процес поки йде в закритому форматі», — повідомив Боднар. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini