Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України, Медіацентр Україна-Укрінформ
31 Серпня, 2022, 16:21

Оновлення Дії: електронні пенсійні посвідчення та нові сервіси для іноземців

Одне з найбільших оновлень за останні півроку – сьогодні в Дії стали доступні пенсійне посвідчення та посвідка на тимчасове проживання. Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України.

«Декілька місяців бета-тестування проходила послуга пенсійне посвідчення. Це пов’язано з тим, що багато реєстрів створювалось ще до 2014 року. Дані мігрувалися не досить якісно. Але ми налагодили процес верифікації. І на сьогодні посвідчення буде відображатися у людей, які вийшли на пенсію за віком. Документ притягуватиметься автоматично», – сказав він.

Додатково є можливість доєднувати до Дії і спеціальні пенсійні групи, наприклад за інвалідністю. Однак, для цього треба буде зробити додатковий запит. Також необхідно буде замінити старе пенсійне на нове – пластикове, якщо людина планує користуватися ним в Дії.

Що стосується посвідок на проживання, якими користуються іноземці, а в Україні їх видано понад 200 тисяч, вони також доступні в Дії. Однак, якщо така посвідка була видана після 2018 року.

«Іноземці з посвідками на проживання будуть мати можливість згенерувати Дія – підпис, що відкриє для них можливість користуватися цифровими послугами України», – сказав профільний міністр.

Наступний напрям роботи Мінцифрової трансформації – переклад документів. Вже мільйони українців вже проживають за кордоном. Тепер вони мають можливість користуватися функцією – документ англійською мовою. Закордонний паспорт, посвідчення на керування транспортним засобом та техпаспорт тепер доступні англійською мовою.

«Дуже важливо, що права та техпаспорт тепер отримали міжнародне кодування – це ще один додатковий крок для інтеграції Дії за кордоном», – наголосив Михайло Федоров.  

Міністр розповів, що досить скоро запуститься функція  – шеринг документів між українською Дією та польським аналогічним застосунком.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini