20 Квітня, 2023, 15:09

Ольга Трофімцева: Надзвичайно важливо, аби Туреччина та ООН дотримувалися твердої позиції щодо стабільної роботи «Зернової угоди»

Держава-терорист росія використовує будь-яку можливість для саботажу роботи «зернового коридору». Кілька днів спостерігалася проблема з роботою інспекційного центру, яка була викликана позицією російської сторони. 

На цьому наголосила посол МЗС з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Вона наголосила на важливості твердої позиції партнерів України в питанні функціонування «Зернової угоди».

«Для нас зараз є надзвичайно важливим, щоб наші партнери Туреччина та ООН не відходили від твердої позиції щодо того, що «Зернова угода» має стабільно та передбачувано працювати», – зазначила Ольга Трофімцева.

Вона зауважила, що наступного тижня в Нью-Йорку, ймовірно, відбудеться зустріч Генерального секретаря ООН Антоніу Гуттеріша з міністром закордонних справ росії Лавровим. Головною темою обговорення, переконана Ольга Трофімцева, буде робота зернового коридору.

«Відповідно для нас дуже важливо, по-перше, щоб зберігався морський шлях експорту для українських зернових і, по-друге, щоб ми мали якусь зрозумілу ситуацію і перспективу зі «Шляхами солідарності» з експортними шляхами наземним транспортом, через кордон Європейського Союзу», – додала вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini