Олександр Краснолуцький, Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Медіацентр Україна — Укрінформ
7 Червня, 2023, 19:39

Олександр Краснолуцький про підрив окупантами Каховської ГЕС: Це – найбільший екоцид, який стався на території України з початку повномасштабного вторгнення

Підрив Каховської ГЕС, що здійснили окупанти, нанесе величезні екологічні збитки для довкілля. Зокрема це стосується біорізноманіття, водних ресурсів, ґрунтів.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Олександр Краснолуцький, перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

«На сьогодні ми вбачаємо, що буде знищено багато біорізноманіття. На території, по якій йде вода, знаходяться національні природні парки, які були створені для збереження червонокнижних рослин і тварин, і вони на сьогодні перебувають під загрозою знищення», – зазначив він.

Олександр Краснолуцький зауважив, що через катастрофу буде завдано суттєвих збитків водним ресурсам України.

«Також ми можемо говорити, що це збитки, завдані водним ресурсам. Тому що ми розуміємо, що йде забруднення водних ресурсів через швидкий потік потрапляння до води як хімічних елементів, так і інших речовин», – зазначив він і додав, що внаслідок катастрофи зазнають шкоди ґрунти, зокрема відбудуться їх змиви.

Водночас за словами Олександра Краснолуцького, з моменту вчиненого росією злочину на каховській ГЕС,  екологічна інспекція почала фіксувати збитки, завдані довкіллю, природно-заповідному фонду, лісовим, водним ресурсам України.

Він наголосив, що на сьогодні на Херсонщині проводять роботу всі відповідні профільні служби та структурні підрозділи для фіксації та мінімізації шкоди, завданої довкіллю.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini