Олег Коріков, в. о Головного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олег Коріков, в. о Головного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України, Медіацентр Україна-Укрінформ
31 Березня, 2023, 15:10

Олег Коріков: Ризики аварійної ситуації на ЗАЕС значно зросли, а можливості на них реагувати – зменшились

Сьогодні є свідчення й докази того, що Запорізька АЕС по суті перетворена на мілітаристську військову базу. І це несе в собі серйозну загрозу не тільки для України, а й для сусідніх країн. 

Про це заявив під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ в. о Головного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков. 

«Що скоріше окупанти покинуть ЗАЕС, то скоріше ми зможемо відновити безпеку і відповідно знизити ті ризики та загрози, в які зараз поставлений світ в цілому.  Оскільки ризики аварійної ситуації або аварії значно збільшилися. А можливості реагувати на них або подолати їхні наслідки значно зменшилися», – наголосив він.

Як зазначив Олег Коріков, сьогодні в рамках Групи ядерних регуляторів країн ЄС, а також у рамках співпраці з Західноєвропейською асоціацією органів регулювання ядерної та радіаційної безпеки, з застосуванням програмного забезпечення, проводиться моделювання можливих аварійних ситуацій та аварій та аналізується вплив цих подій на довкілля й населення.

«Найбільш серйозною є аварія з важким пошкодженням активної зони та викидом радіаційних продуктів за межі герметичної оболонки реактивної установки. Викид радіації в атмосферу може становити 1019  Бк (Беккерелів), зона безумовного відселення складе до 40 км, а зона ураження матиме транскордонний характер», – застеріг Олег Коріков.

Підсумовуючи він зауважив, що «ця подія дуже малоймовірна, але в умовах сьогоднішніх ризиків, коли окупанти перебувають на ЗАЕС і порушують вимоги з безпеки вірогідність цієї події значно збільшується».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini