Олег Коріков, в. о Головного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України, Медіацентр Україна – Укрінформ
Олег Коріков, в. о Головного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України, Медіацентр Україна – Укрінформ
25 Квітня, 2023, 17:37

Олег Коріков: Ми готуємося до відновлення безпечної експлуатації Запорізької АЕС

Держатомрегулювання, відновило роботу підрозділу Інспекції з ядерної безпеки на ЗАЕС. Наразі вона знаходиться на Південноукраїнській АЕС, утім щойно з’явиться можливість – буде передислокована безпосередньо в Енергодар.

Таку інформацію під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ оприлюднив в. о Голови – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков.

«По-перше, ми, Держатомрегулювання, відновили роботу нашого підрозділу Інспекції з ядерної безпеки на ЗАЕС. Наша Інспекція моніторить стан справ, стан безпеки. Знаходиться інспекція поки що на Південноукраїнській АЕС. Але щойно буде можливість передислокувати інспекцію в Енергодар, вона одразу буде розташована тамі. І відповідно виробничі приміщення Запорізької АЕС також будуть підготовлені для роботи нашої інспекції», – пояснив він.

Як зазначив Олег Коріков, наразі спільно з експлуатаційною організацією НЕК «Енергоатом» відбувається підготовка плану відповідних дій. 

«Зокрема детальна інспекція має відбутися після деокупації для того, щоб встановити стан обладнання і систем, важливих для безпеки, для того, щоб провести відповідну оцінку безпеки і відповідно разом затвердити програму робіт, щоб забезпечити безпечну експлуатацію Запорізької АЕС», – додав він.

Крім того, на сьогодні, підкреслив Олег Коріков, на сьогодні вже є досвід відновлення роботи, безпечної експлуатації підприємств після деокупації Чорнобильської зони відчуження.


«Є в нас відповідно розроблені документи щодо підходів до відновлення роботи підприємств і підходів до регулювання безпеки цих підприємств на етапі відновлення експлуатації. Таким чином цей досвід також буде застосований і на Запорізькій АЕС». 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini