10 Жовтня, 2023, 15:52

Окупаційні війська видають ґвалтівника за дезертира, тому що побоюються бунту – правозахисниця

На окупованій Донеччині російський окупант зґвалтував та вбив неповнолітню Світлану, доньку місцевого вчителя. Станіслав Чуріков служив у загоні «Шторм Z» (колишні тюремні в’язні, що підписали контракт із міноборони РФ).

Про це розповіла на брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса адвокатка і директора Східної правозахисної групи Віра Ястребова. Трагедія сталась в місті Антрацит.

«Чуріков Станіслав поданий в розшук окупаційною владою, як дезертир. Але насправді він розшукується окупаційною владою, як підозрюваний у вбивстві дівчини Світлани, дочки місцевого вчителя. Місцеві жителі повідомляють, що окупанти бояться бунту, тому не повідомляють в окупаційні ЗМІ істину причину розшуку», – повідомила Ястребова.

За даними організації на тимчасово окупованих територіях України почастішали випадки зґвалтувань жінок. Про це свідчать зведення окупаційної поліції РФ на захоплених територіях України. Порівняно з 2021 роком на тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, випадки зґвалтувань почастішали на 84% порівняно з 2023 роком. За 10 місяців 2023 року на тимчасово окупованих територіях України, зареєстровано понад 219 випадків зґвалтувань жінок. Дані не включають Херсонську та Запорізьку області.  Сплеск зґвалтувань місцеві жителі пов’язують із високою концентрацією військових із РФ, а також колишніх ув’язнених яких також масово везуть на окуповану територію України, говорять у Східній правозахисній групі.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini