22 Серпня, 2023, 15:31

Окупаційна влада оштрафувала незгодних з війною жителів Криму на понад 12 мільйонів рублів – Генпрокурор

У тимчасово окупованому Криму відбуваються політичні переслідування незгодних з війною. З березня 2022 року за так звану дискредитацію армії рф окупаційна влада притягнула до адміністративної відповідальності не менш як 370 осіб.

Про це повідомив Генеральний Прокурор України Андрій Костін в ході Передодня Третього Саміту Міжнародної Кримської платформи.

«З березня 2022 року, з початку повномасштабного вторгнення, за публікацію чи демонстрацію закликів зупинити війну, окупаційною владою притягнуто до адміністративної відповідальності за так звану дискредитацію армії рф не менше 370 осіб. Загалом сукупний розмір застосованих до них штрафів вже складає більш як 12 мільйонів російських рублів», – зазначив він.

Генпрокурор наголосив, що Україна фіксує злочини окупантів, які вони здійснювали до повномасштабного вторгнення і здійснюють після 24 лютого 2022 року.

«З початку окупації півострова ми фіксуємо та розслідуємо злочини, які скоює країна-агресор. У період до повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, правоохоронними органами здійснювалися розслідування у 104 кримінальних провадженнях за фактами вчинення 244 кримінальних правопорушень за статтею 438 Кримінального кодексу Україна, а саме порушення законів і звичаїв війни. Заочно повідомлено про підозру 50 особам, в тому числі й керівникам окупаційної влади. До суду скеровано 9 обвинувальних актів за Статтею 438 стосовно 12 осіб», – зазначив він. 

Наразі, наголосив Андрій Костін, здійснюється досудове розслідування у 69 кримінальних провадженнях за фактами вчинення 72 правопорушень за Статтею 438 Кримінального кодексу, які вчинені після повномасштабного вторгнення. 

«За цей період повідомлено про підозру 9 особам заочно, до суду скеровано 14 обвинувальних актів, ухвалено 5 обвинувальних вироків за результатами спеціального судового розгляду стосовно 6 осіб, які зараз набрали законної сили» – додав Генпрокурор.

Андрій Костін повідомив, що серед засуджених за вчинення воєнних злочинів – два окупаційних військових комісари, які здійснювали примушування осіб, що перебувають під захистом, служити в збройних силах країни-окупанта, так званий керівник юнармії міста Севастополя, який здійснював пропаганду добровільного до збройних сил та інших силових відомств країни-окупанта серед дітей та підлітків.

«Ми можемо багато про це говорити, але головне те, що кожен з цих людей вже отримав вирок українського суду. Коли вони опиняться під нашим контролем, вони за цим вироком будуть триматися за ґратами», – запевнив він.

Зазначимо, що медіапартнером заходу є Медіацентр Україна-Укрінформ. Подія фінансується Європейським Союзом.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini