Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, голова ГО “Східна правозахисна група”
6 Квітня, 2023, 13:04

Окупанти в так званих ЛДНР до кінця 2023 року планують поставити всіх українців на військовий облік

Сімнадцятирічних юнаків планували поставити на облік до 31 березня, старших людей – до кінця року. Про це на брифінгу у Медіа Центрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, голова ГО “Східна правозахисна група”.

Як зазначила правозахисниця, керівники окупаційних органів влади видали відповідні укази. 

“Постановка на облік громадян, які досягли 17-річного віку, має бути завершена до 31 березня 2023 року, а громадян чоловічої статі старшого віку – до 31 грудня 2023 року. Керівники так званих державних органів влади, освітні установи, підприємства повинні забезпечити організовану явку громадян до військових комісаріатів “ЛДНР” для початкової постановки на військовий облік”, – зазначила Віра Ястребова.

Вона зазначила, що, на її думку, ватажкам т.зв. ЛДНР потрібно показати Кремлю, що “вони сформували нові військові корпуси та готові воювати проти України”.

“Але місцеве населення не має бажання вставати на військовий облік, тому що розуміють яка доля спіткала тих, хто пішов раніше. Ніхто за путіна та Крим вмирати не хоче. За нашою інформацією, окупанти змінили підхід до роздачі повісток. Їх будуть роздавати одразу при постановці на обов’язковий військовий облік, а відмовників розшукуватимуть органи внутрішніх справ “ЛДНР”, – підкреслила Віра Ястребова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini