Вадим Бойченко, Медіацентр Україна - Укрінформ, 22 червня
22 Червня, 2022, 11:58

Окупанти в Маріуполі вже не розбирають завали, розбиті будівлі вивозять на звалища разом з тілами загиблих – очільник міста

Маріуполь майже знищено. 90% критичної інфраструктури росіяни зруйнували. До цієї війни вони готувалися, формували методички і знищили всі об’єкти інфраструктури. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповів Вадим Бойченко, міський голова Маріуполя. 

 «За тиждень вони зруйнували 15 об’єктів, які забезпечували життя міста. 50% міста повністю спалено, 1056 будівель спалені до попелу. Містянам не дали можливості виїхати з міста. росія вбила понад 22 тисячі маріупольців, це дуже обережна цифра. Це дуже приблизні дані», – сказав він. 

Вадим Бойченко розповів, що зараз місто зачинене, там лишаються понад 100 тисяч місцевого населення, без світла і питної води. Роботи немає. Люди змушені розбирати завали за воду та їжу. Маріуполь – це гетто, яке створила росія. 

«Ми стоїмо на порозі складної епідеміологічної ситуації. У місті не працює система вивозу сміття. До цього додаються вимушені та стихійні поховання, які були поверхневі. Вся це суміш рухається в бік річок та моря, колодязів. Лікарі вже говорять, що у місті буде спалах холери», – наголосив очільник міста. 

Окупанти з першого червня припинили видавати гуманітарну допомогу. На продукти можуть розраховувати лише літні люди та інваліди, які самостійно мають прийти за цією «допомогою». 

Скільки людей ще не поховані важко сказати. В місті чути лише запах смерті. Росіяни привозять так звані морги. Також морги працюють в магазинах, прямо поруч з місцем, де роздають «гуманрітарку». 

«Зараз окупанти вже навіть не розбирають завали. Вулиці, які й так розбиті, вони просто стирають з лиця землі. На смітник вивозять будівлі, разом з загиблими»,- сказав Вадим Бойченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini