28 Червня, 2023, 17:20

Окупанти утримували чи продовжують утримувати понад 13 тисяч цивільних   —  представник Офісу Генпрокурора

В Україні розпочато досудове розслідування в 3 305 кримінальних провадженнях за фактами викрадення та незаконного позбавлення волі цивільного населення. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ  повідомив  представник Офісу Генерального прокурора Олександр Зюзь.

«В ході їх розслідування встановлено 13 676 цивільних осіб, які незаконно утримувалися чи продовжують утримуватися окупаційною адміністрацією російської федерації. 1 655 осіб у цих кримінальних провадженнях визнані потерпілими», — пояснив  Олександр Зюзь.

Також представник Офісу Генерального прокурора розповів, скільком людям уже повідомлено про підозру та скільки ухвалено вироків.

«Під час розслідування нами і регіональними підрозділами  повідомлено про підозру 99 особам, з них до суду направлено 26 обвинувальних актів. Щодо 66 осіб судами уже ухвалено 5 вироків, в яких засуджено 7 осіб у кримінальних провадженнях за такою категорією», — розповів експерт.

За його словами, ці дані не можуть у повній мірі відображати кількість цивільного населення, протиправно позбавленого волі, оскільки зараз нема можливості проводити слідчі дії на тимчасово окупованих територіях.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini