Таміла Ташева, постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим, Медіацентр Україна-Укрінформ
Таміла Ташева, постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим, Медіацентр Україна-Укрінформ
28 Вересня, 2022, 15:56

Окупанти у Криму роздали близько 1500 повісток татарам – Ташева

Після оголошення часткової мобілізації на території росії, в Криму відразу почали роздавати повістки. Згідно з Женевськими конвенціями МГП, будь-яка дія по відношенню до наших громадян і мобілізація заборонені, це воєнний злочин росії. 

Про це в Медіацентру Україна – Укрінформ заявила Таміла Ташева – постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим.

«Працівники військоматів масово роздають повістки і кримським татарам. Це тенденція, яку ми спостерігаємо по всій території росії – на війну відправляють в першу чергу людей з малонаселених республік, представників корінних народів. Кримських татар росія мобілізує як найбільш нелояльних до себе мешканців півострову», – пояснила вона. 

Наразі відомо про щонайменше 1500 повісток, які роздали кримським татарам у місцях компактного проживання корінного народу. Враховуючи той факт, що за останніми даними на території окупованого півострову мешкає 250 – 350 тисяч татар, відсоток мобілізованих корінних жителів високий. Скільки саме чоловіків призвали поки не відомо, бо отримання повісток і явка у військомат – це різні речі. 

«Роздача повісток у Криму носила характер облави. Дуже часто працівники військоматів візуально визначають, кому дати повістку. Вже відомі факти, коли такий виклик отримували хлопці – 95,96, 97 років народження. Та батькам багатодітних сімей. Часткової мобілізації немає – це тотальна мобілізація на війну проти нашої держави»,- сказала Ташева. 

За твердженням кримських джерел, окупаційна влада відправляє людей на війну після 10 днів навчань. Наразі на території півострову діє 21 військовий комісаріат окупантів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini