Окупанти примушують дітей йти до школи за російською програмою, але МОУ планує онлайн навчання на окупованих територіях
У місті Мелітополі було 2800 співробітників відділу освіти. Погодились співпрацювати з окупантами 260-270 людей. Чіткої кількості немає, бо дехто погодився працювати на окупантів, але коли отримали першу російську заробітню плату, виявили бажання повернутися в українську систему освіти.
Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Іван Федоров, міський голова Мелітополя.
«Варто також зазначити, що з цих людей переважна більшість – технічні працівники, а не освітяни. Я б рекомендував батькам не відпускати дітей до російських шкіл – це небезпечно. Ми чітко бачимо по тих терактах, які робила росія в Україні, діти і жінки для них нічого не означає. Тому, ми намагаємось налаштувати процес, щоб освіта була у онлайн форматі», – сказав він.
Наразі відомо, що понад 40% школярів виїхало з Мелітополя, але 60% дітей бажають продовжувати онлайн навчання за українською програмою.
Очільник Мелітополя розповів, що на окупованій території продукти в 3-4 рази дорожче. Ті овочі та фрукти, які вирощують самостійно – дешеві, бо пропозиція більша, ніж попит, але інші продукти харчування – дуже дорогі. А люди в окупації сидять без роботи і без грошей.
Що стосується зв’язку, то окупанти змушують переходити громадян на користування послугами російських операторів. Звісно, такий зв’язок ненадійний та прослуховується окупантом. Тому, люди використовують ВПН для того, щоб зв’язуватись з родичами в Україні. Але люди старшого покоління не можуть користуватися такими цифровими послугами.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini