Іван Федоров, міський голова Мелітополя, Медіацентр Україна - Укрінформ, 31 липня
13 Липня, 2022, 13:39

Окупанти примушують дітей йти до школи за російською програмою, але МОУ планує онлайн навчання на окупованих територіях

У місті Мелітополі було 2800 співробітників відділу освіти. Погодились співпрацювати з окупантами 260-270 людей. Чіткої кількості немає, бо дехто погодився працювати на окупантів, але коли отримали першу російську заробітню плату, виявили бажання повернутися в українську систему освіти. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Іван Федоров, міський голова Мелітополя.

«Варто також зазначити, що з цих людей переважна більшість  – технічні працівники, а не освітяни. Я б рекомендував батькам не відпускати дітей до російських шкіл  – це небезпечно. Ми чітко бачимо по тих терактах, які робила росія в Україні, діти і жінки для них нічого не означає. Тому, ми намагаємось налаштувати процес, щоб освіта була у  онлайн форматі», – сказав він. 

Наразі відомо, що понад 40% школярів виїхало з Мелітополя, але 60% дітей бажають продовжувати онлайн навчання за українською програмою.

Очільник Мелітополя розповів, що на окупованій території продукти в 3-4 рази дорожче. Ті овочі та фрукти, які вирощують самостійно  – дешеві, бо пропозиція більша, ніж попит, але інші продукти харчування – дуже дорогі. А люди в окупації сидять без роботи і без грошей. 

Що стосується зв’язку, то окупанти змушують переходити громадян на користування послугами російських операторів. Звісно, такий зв’язок ненадійний та прослуховується окупантом. Тому, люди використовують ВПН для того, щоб зв’язуватись з родичами в Україні. Але люди старшого покоління не можуть користуватися такими цифровими послугами.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini