Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО Східна правозахисна група
20 Квітня, 2023, 14:07

Окупанти посилюють примусову паспортизацію населення та готуються на виборах на окупованих територіях – правозахисниця

Задля цього так звані правоохоронці окупаційної влади посилюють терор та залякують місцевих мешканців. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО Східна правозахисна група.

“Люди на тимчасово окупованих територіях зберігають паспорти України, ворогу це не подобається, вони бачать в цих людях протестний потенціал. Тому “правоохоронцям” дана команда проводити терор. Вже відомо про 12 адміністративних арештів за останній час на території так званих “ЛДНР”, – розповіла правозахисниця.

Вона додала, що таким чином окупанти намагаються примусити людей скоріше відмовитися від паспортів України та вступити у громадянство росії. Окрім того, окупанти готуються до виборів, тому масово примушують людей вступати до партії “Єдина росія”.

“Примусу піддаються працівники підприємств, через адміністрації окупанти контролюють, чи відмовилися люди від українського паспорта, чи подали заяву на вступ у громадянство рф та на вступ у партії “Єдина росія”. Вони формують уяву, що на окупованих територіях люди масово підтримують політику окупантів, але роблять це як в СРСР – той, хто не в партії, той не має кар’єрного зросту”, – додала правозахисниця.

Вона зазначила, що для проведення “виборів” окупанти вже сформували територіальні виборчі комісії, наразі формуються окружні та дільничні комісії. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini