Вадим Лях, міський голова Слов’янська у Медіацентрі Україна, 6 липня
6 Липня, 2022, 11:27

Окупанти не можуть взяти Слов’янськ, а через безсилля обстрілюють житлові квартали — мер Слов’янська про ситуацію в місті

Окупанти не просуваються у бік Слов’янська, адже місто, як і Краматорськ — добре укріплене. Заважає діям росіян і природна перешкода — річка Сіверський Донець, яку вони вже місяць не можуть перейти. Про таке під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів міський голова Слов’янська Вадим Лях.

За його словами, через відсутність можливості наступати, ворог вдається до обстрілів житлових кварталів та інфраструктури міста:  

«Місто останні два тижні обстрілюється касетними снарядами, є багато поранених. Є загиблі. Всього з початку бойових дій у Слов’янську загинули 17 людей, отримали поранення 67», — повідомив Вадим Лях.  

Мер також розповів про гуманітарну ситуацію в місті. Наразі критична інфраструктура працює, однак через обстріли постійно виникають перебої з водопостачанням та електроенергією. 

«Більше місяця немає централізованого водопостачання.  Підвозимо воду, працюють свердловини. З електропостачанням теж проблеми. Періодично третина населення залишається без електрики. Тільки відновимо — ворог знову її знищує. Працюють магазини, банкомати, всі зобов’язання держава виконує, виплачуються пенсії, соцвиплати», — розповів міський голова.

Також у місті активно триває евакуація населення. Із понад 100 тисяч людей, у Слов’янську  залишаються близько 23 тисяч.  

«Є можливість виїхати безпечно. По евакуації працюємо в трьох напрямках: на Львів, Дніпро та Рівне. З безкоштовним проживанням, харчуванням», — зауважив Вадим Лях.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini