Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО Східна правозахисна група
19 Травня, 2023, 13:16

Окупанти на захоплених територіях почали видавати паспорти росії 14-літнім школярам – правозахисниця

Окупанти через примусову медичну фільтрацію намагаються відібрати здорових дітей. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, директорка ГО Східна правозахисна група.

Правозахисниця додала, що якщо раніше окупанти піддавали цій процедурі дітей-сиріт, то зараз вже перевіряють школярів та вихованців дитячих садочків.

“Ця медична фільтрація є обов’язковою процедурою. Її результати потім вносяться у спеціальну базу даних, яка потім стає підставою для депортації. Вони відбирають здорових українців, і потім примусово перетворюють їх на росіян. А дітям, які досягли 14 років, вони видають паспорти рф”, – зазначила Ястребова.

Вона додала, що правозахисники зафіксували випадки, коли батьки дітей відмовлялися від процедури паспортизації. 

“Одна мешканка Соледару відмовилися від видачі паспорта їй дитини. Але окупанти примусили її змінити свою думку, заявивши, що так вона позбавить свою дитину від права на освіту та медичне обслуговування”, – додала Ястребова.

Вона також додала, що таким чином окупанти змушують вступати в громадянство рф пенсіонерів, позбавляючи їх пенсій та медичних послуг.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini