3 Червня, 2022, 12:02

Окупанти чинять освітній геноцид проти українців: примусово продовжують навчальний рік, щоб запровадити свої програми — освітній омбудсмен України

Примусово продовжують навчальний рік, щоб запровадити російські освітні програми —  такі дії окупантів зафіксували на тимчасово окупованих територіях України.  Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів освітній омбудсмен України Сергій Горбачов.

«Є ситуації, коли окупанти продовжують навчальний рік примусово, для того, щоб запроваджувати свої програми і намагатися вливати отруту в душу і розум наших дітей. І це дуже небезпечно. І це є актом освітнього геноциду, який визначений, в тому числі, міжнародними правовими нормами»,  — зазначив Горбачов.

За його словами, більшість українських вчителів на тимчасово окупованих територіях не співпрацюють з окупантами. 


«Ми можемо з гордістю констатувати, що більшість освітян не піддаються на заклики, або загрози окупантів і залишаються вірними Україні.  І не роблять оцю роботу з викладання за російськими програмами. Хоча ми знаємо випадки, коли ідуть на співпрацю з окупантом, чи то з дурості, чи то суто з матеріальних питань, бо там обіцяють якісь гроші. Або якщо людина усвідомлено є ворогом України і прихильником “руського міру”»,  — підсумував освітній омбудсмен України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini