Фото Медіацентр Україна – Одеса: Юрій “Мілан” Гаврилишин, офіцер 3-ої окремої штурмової бригади Збройних сил України
11 Квітня, 2023, 14:44

Офіцери ЗСУ пропонують прирівняти курсантів до контрактників – потрібно підписати петицію до Президента

Це підвищить матеріальне забезпечення курсантів та престиж військової освіти. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів автор відповідної петиції Юрій “Мілан” Гаврилишин, офіцер 3-ої окремої штурмової бригади Збройних сил України.

Він розповів, що з початку ідея петиції полягала в тому, щоб повернути грошову винагороду у 30 тисяч гривень військовим, які не знаходяться у зоні бойових дій.

“Але потім, поспілкувавшись з офіцерами та курсантами, ми вирішили, що потрібно зосередитися на більш важливих речах, які не змінювалися у військовій освіті з часів незалежності й до сьогодення. Потрібно прирівняти курсантів до контрактників, тому що зараз у них статус як у солдатів строкової служби. І з 1-го по останній курс до них упереджене ставлення. Це треба змінювати”, – зазначив Юрій Гаврилишин.

Він додав, що зараз є три види курсантів – хто вступає у військовий виш після школи, після строкової служби та контрактники. 

“Одні отримують грошове забезпечення у 800 гривень, інші – 7-10 тисяч. І це соціальна несправедливість і дисбаланс. З цим потрібно щось робити. Якщо ми змінимо цю ситуацію, ми піднімемо престиж військової освіти. Ми отримаємо більшу кількість охочих навчатися, з яких зможемо потім обирати якісніших та мотивованих майбутніх офіцерів”, – зазначив офіцер.

Він додав, що, на його думку, чи набере петиція необхідну кількість голосів, чи ні, не важливо.

“Ми вже перемогли. Ми винесли питання військової освіти на суспільний рівень. І суспільство почне бачити, якою була військова освіта і які в неї проблеми з часів незалежності до наших часів”, – підкреслив офіцер.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini