9 Листопада, 2023, 14:38

Одразу після рішення Європейської ради Україна невідкладно розпочне підготовку до перемовин щодо вступу в ЄС 

Відповідно до результатів звіту щодо виконання семи рекомендацій Європейської Комісії, Україна у середу, 8 листопада, отримала рекомендацію  почати переговори про вступ до Європейського Союзу.

Після рішення Європейської ради щодо переговорів про членство України в ЄС, з боку України буде невідкладно розпочата підготовка до цього процесу.

На цьому під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Вона зазначила, що рекомендація Єврокомісії щодо початку переговорів про вступ України до ЄС – «це, без перебільшення, історичне рішення, і, можливо, найважливіше політичне рішення на даному етапі до рішень, пов’язаних з самим членством України в ЄС».

«Цей звіт стосується не лише семи критеріїв, не лише політичних аспектів, не лише містить рекомендації про розширення, але й містить 150 сторінок оцінки нас як держави, з точки зору функціонування інституцій, економіки, готовності до членства в ЄС. На основі цього документу власне буде формуватися переговорна рамка з обох сторін. І відповідно ми вже сьогодні можемо бачити, які зобов’язання будуть випливати з нашого майбутнього членства. Тому на основі цього документа  ми будемо готувати національну програму підготовки до вступу до ЄС, це вже доручення президента, і відповідно кожного року будемо її оновлювати з урахуванням цього прогресу і динаміки перемовин, – пояснила Ольга Стефанішина.

Водночас вона додала, що в контексті початку перемовин, розглядаються ще чотири додаткові критерії, визначені Європейською комісією. Крім того, висловила переконання що рішення щодо початку перемовин буде ухвалене вже в грудні, і відповідно, зі свого боку Україна невідкладно розпочне до них підготовку.

«Власне в нашому розумінні ми відходимо від історії із сімома рекомендаціями, ми рухаємося далі в напрямку початку перемовин, ми розглядаємо чотири додаткових критерії, які визначила Європейська комісія, як такі щодо яких Україна вже зобов’язалася їх реалізувати. Але не факт, що вони все ж таки будуть підтверджені Європейською радою у грудні, це рекомендація врахувати ці критерії. І так само ми вже домовилися з Європейською комісією, власне є застереження, але немає сумнівів, що рішення в грудні буде ухвалене, що ми почнемо підготовку до перемовин невідкладно, після 15 грудня», – наголосила вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini