14 Серпня, 2023, 13:46

Один із найстаріших кінотеатрів Львова стане головним офісом молоді

В кінопалаці “Коперник” облаштовують офіційне представництво “Львів – Молодіжна столиця Європи 2025”. Наразі в приміщенні тривають опоряджувальні роботи. Головна мета – оновити будівлю і при цьому максимально зберегти автентичні елементи та історичне призначення будівлі. Зокрема в “Копернику” залишать екран для показу фільмів, відтворять історичну напівкруглу форму сцени, а надалі – офіс Молодіжної столиці Європи 2025 буде використовувати віднайдені історичні шрифти.

“Нещодавно ми відкрили історичні розписи початку XX ст на стінах, які були закриті в радянський час. Ми залучаємо до цих робіт експертів, які займуться консервацією віднайдених розписів. Ми поставимо ці пам’ятки  під скло і кожен зможе їх побачити”, – розповіла на брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів Марія Пігура, керівниця Офісу Львів — Молодіжна столиця Європи 2025.

В рамках підготовки та проведення заходів передбачених статусом Молодіжної столиці Європи 2025 будівля за адресою Коперника, 9 отримає друге життя. Кошти на ремонт колишнього кінопалацу шукатимуть з допомогою міжнародних донорів. З цією метою вже підписано меморандум з UNICEF. З наступного року в “Копернику” планується запуск коворкінгу та почнеться проведення різноманітних молодіжних заходів локального і міжнародного рівня.

“Дуже важливо, що в рамках молодіжних ініціатив відновлюються історичні пам’ятки. Молодіжні організації досі мали незакриту потребу  в окремому приміщенні неподалік центру міста. Ми плануємо, що на 1 поверсі працюватиме коворкінг і зум-кімнати для відвідувачів. В залі де транслювалися фільми буде хол для різноманітних подій з можливістю трансляції фільмів. В інший час, кінозал працюватиме, як коворкінг”, – розповіла Марія Пігура, керівниця Офісу Львів — Молодіжна столиця Європи 2025.

Молодіжна столиця Європи – це титул, що надається Європейським молодіжним форумом і призначений для розширення можливостей молоді, активізації участі молоді та зміцнення європейської ідентичності. Щороку нове європейське місто отримує шанс продемонструвати свої інноваційні ідеї, проєкти та заходи, спрямовані на підняття голосу молодих людей та впровадження нової молодіжної перспективи у всі аспекти життя свого міста.

 Повний запис дивіться на YouTube-каналі.

?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini