Фото Медіацентр Україна – Одеса: Руслан Щіпун, співзасновник, директор Центру лазерної корекції зору “Тарус”; Сергій Щіпун, співзасновник, головний лікар Центру лазерної корекції зору “Тарус”, кандидат медичних наук, член Європейської Асоціації катарактальних та рефракційних хірургів ESCRS
22 Червня, 2023, 15:00

Одеський офтальмологічний центр “Тарус”, де безоплатно лікували військових, постраждав під час ракетних обстрілів та просить про допомогу

Керівники центру вже знайшли приміщення і сподіваються повернутися до роботи через два місяці, але для цього потрібна  допомога небайдужих людей. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Руслан Щіпун, співзасновник, директор Центру лазерної корекції зору “Тарус”.

Він розповів, що клініка працювала працює в Одесі вже 25 років, і останні 15 базувалася саме в бізнес-центрі у середмісті Одеси, куди влучила ракета.

“Це була перша приватна офтальмологічна клініка, де ми провели багато унікальних операцій на самому сучасному обладнанні. У тому числі у 1998 році ми провели першу операцію з корекції зору. Починали працювати разом з інститутом очних хвороб імені Філатова, разом з ними освоювали лікування дистрофії роговиці”, – розповів Сергій Щіпун, співзасновник, головний лікар Центру лазерної корекції зору “Тарус”, кандидат медичних наук, член Європейської Асоціації катарактальних та рефракційних хірургів ESCRS.

Як додав Руслан Щіпун, зараз через руйнування близько 300 пацієнтів, у том числі приблизно 20 військових, очікують на лікування.

“Ми давно працюємо з офтальмологічним відділенням військового шпиталю в Одесі, провели багато безплатних операцій. Після початку повномасштабного вторгнення безплатно роздавали окуляри та контактні лінзи військо службовцям, за декілька днів наші склади були порожніми”, – розповів Руслан Щіпун.

Він зазначив, що клініка вже знайшла нове приміщення і планує повернутися до роботи за 1,5-2 місяці.

“Проте постраждало дуже багато обладнання, від 30 до 50%, і ще тривають підрахунки. Ми звернулися до виробників, вони готові надати деяке обладнання на пільгових умовах. Також розрахуємо на допомогу міжнародних донорів,  міської влади та простих людей”, – розповів лікар.

Він розповів, що одразу після обстрілу клініка відкрила розрахункові рахунки, і сума пожертв станом на 22 червня склала близько 230 тисяч гривень.

“Це дуже велика сума, і важливо, що відгукнулося багато людей, адже більшість пожертв складали 50-100 гривень. І гроші перераховували не тільки одесити, багато людей надіслали допомогу з Києва, Чернівців, інших міст, навіть з інших країн. І ми кожному вдячні за допомогу”, – додав лікар.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini