Анна Мачух, Медіацентр Україна - Укрінформ, 16 червня
16 Червня, 2022, 14:23

Одеський кінофестиваль шукає платформи, щоб допомогти вітчизняному кінематографу

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Анна Мачух, виконавчий директор Української кіноакадемії, генеральний директор Одеського міжнародного кінофестивалю.

«В першу чергу, ми думаємо про те, щоб глядач побачив якісне українське кіно. Вже 5 липня в Карлових Варах відбудеться презентація незавершених українських проектів. Також подібні презентації пройдуть у Варшаві та Косово», – розповіла Анна Мачух.

Вона сказала, що попри  війну українські кіномитці мають продовжувати роботу, інакше вітчизняне кіно зазнає стагнації. А нові стрічки  – це шанс розповісти світові правду про Україну.

Водночас, генеральний директор Одеського міжнародного кінофестивалю розповіла про неприємні інциденти під час кінофестивалю в Канах.

«В Канах на знаменитому кінофестивалі, на жаль, не було повного бойкоту росії. Так, організатори заборонили приїзд преси з росії, але там був представлений один з фільмів Кирила Серебрянікова. І його заклик допомагати родинам російських солдат, які гинуть в Україні, викликав бурю негативних емоцій», – сказала Анна Мачух.

Вона розповіла, що напередодні Канського кінофестивалю Українська кіно академія підтримала виключення Сергія Лозниці: «Його участь в російському фестивалі та його позиція стосовно війни в Україні, не зупинили організаторів Канського кінофестивалю і він представив свій фільм. На брифінгу після він заявив, що в Україні є нацисти».

Однак, не дивлячись на ці прикрі інциденти, українські фільми, які шукають партнерів, були презентовані та знайшли певну підтримку. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini