Альберт Вірнін
25 Жовтня, 2023, 17:44

Одеський інженер робить пристрої, які знищують ворожі дрони

З початку повномасштабного вторгнення українські інженери, допомагаючи українським захисникам, активно займаються розробкою антидронової зброї для потреб Сил Оборони України.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса розповів інженер-конструктор Альберт Вірнін.

“Всі дрони зараз діляться на два типи. Керовані, за ними стоїть оператор. Це бойові fpv-безпілотники  та розвідники. Інші – некеровані дрони: це шахеди, яким заздалегідь задається ціль і вони летять на неї. Керовані дрони можна назвати “розумними”: про них можна сказати, що це маленький компьютер, який зараз скине на вашу голову гранату чи іншу вибухівку. Вони підступні, їх можна помітити тільки коли вони близько – за 250-300 метрів, тому саме вони дуже небезпечні. Тому завдання сучасних антидронових технологій – це можливість зупинити і знищити як раз такі керовані БПЛА”, – зазначив інженер.

Щоб українські захисники мали чим боротися з ворожими безпілотниками Альберт Вірнін спроєктував і робить антидронові рушниці та пристрої купольного типу, по-іншому окопники чи окопні реби – вони створюють навколо себе купол, який припиняє роботу ворожого дрону.

Зараз в українському  війську працюють так звані андидронові розрахунки: один боєць аналізує інформацію і вираховує ворожий БПЛА, а інший потім збиває ворожий дрон. Інженер вважає, що краще, коли є третій боєць з ще однією антидроновою рушницею, тоді результати набагато краще.

Альберт Вірнін зробив вже декілька одиниць антидронової зброї і пристроїв купольного типу. Все це він робить в Одесі разом зі своєю сім’єю, коли українські захисники “замовляють” такі пристрої через волонтерів. Собівартість однієї переносної антидронової рушниці складає до 2 тисяч доларів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini