Фото Медіацентру Україна – Одеса: Катерина Ножевникова, волонтерка, засновниця благодійного фонду “Корпорація монстрів”; Каріна Єфремова, переселенка з Краматорська, організаторка культурних заходів Олександр Остапенко, ветеран Збройних сил України;
24 Лютого, 2023, 15:13

Одеській благодійний фонд за рік витратив на допомогу військовим 200 млн. грн. – голова благодійного фонду 

З початку повномашстабного вторгнення дуже багато українців стали волонтерами – і це фантастичне явище. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса, присвяченому річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну висловила Катерина Ножевникова, голова благодійного фонду “Корпорація монстрів”.

“Кількість людей, що допомагають військовим, переселенцям – це дійсно явище, яке ще будуть вивчати. Дуже велика кількість людей з’явилося в волонтерську русі, це фантастичне явище.  І зараз майже кожен волонтер бачить сенс у своєму житті  – робити все, щоб допомогти країні встояти”, – додала Ножевникова.

Вона також зазначила, що її благодійний фонд до повномасштабного вторгнення допомагав дітям, літнім людям та лікарням. “Ми думали продовжувати працювати так, але вже на 2-3 день прийшов запит на допомогу від військової частини. І зараз 90% роботи фонду – це допомога ЗСУ. Фонд за 10-11 місяців витратив на потреби на 200 млн гривень. Це колосальні кошти, які відривали від себе прості люди. Тому що якщо не будемо допомагати армії, то потім допомагати буде нікому”, – зазначила волонтерка.

Важливість волонтерського руху в забезпеченні збройних сил також підкреслив ветеран ЗСУ Олександр Остапенко. Як він зазначив, коли його підрозділ з Одеської області відправлявся у Херсонську область, військові були оснащені стрілецькою зброєю та мобільними телефонами. 

“Коли ми поверталися на відпочинок, в нас завдяки волонтерам вже були радіостанції Motorola в необхідній кількості, 15 старлінків, 25 позашляховиків, сучасна зброя, у тому числі італійська та американська. І це були корінні зміни, які вселяли в особовий склад впевненість”, – зазначив ветеран.

Він також відзначив зміни у самосвідомості українців після повномасштабного вторгнення. “ Відбулося неймовірне зростання ідентичності, коли люди відчули себе українцями й відчули обов’язок захищати батьківщину. У людей у масовій свідомості з’явилося те, чого не вистачало – розуміння необхідності суверенності й незалежності держави”, – додав Олександр Остапенко.

Згуртованість та бажання допомагати помітила й Каріна Єфремова, переселенка з Краматорська, яка раніше організовувала інтелектуальні ігри в Краматорську та Слов’янську, а зараз робить це в Одесі.

“Скоро вже рік як я в Одесі, і я дуже вдячна людям, волонтерам, які нам допомагали. Можна сказати, що нам пощастило, але я не погоджуюся. Дуже багато було таких збігів, коли нам допомагали добрі люди, давали можливості й потім стали друзями. Я бачу в цьому єдність людей, і бачу це щодня”, – додала Каріна Єфремова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini