Фото Медіацентр Україна — Одеса: Валерій Болган, головний редактор видання «Ізбірком», Леонід Штекель, головний редактор Odessa Daily; Юрій Работін, голова НСЖУ в Одеській області;
18 Листопада, 2022, 17:04

Одеські журналісти вимагають від Президента накласти мораторій на будь-які законодавчі зміни у сфері медіа під час війни

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Одеса заявив ініціатор звернення, головний редактор видання Odesa Daily Леонід Штекель.

«У воєнний час реально обговорення законодавчих змін зараз неможливо. І більшість громадян не розуміють, які зміни у законодавстві тихою сапою хочуть внести певні політичні рухи. Ми проти поспішних змін, без широкої та професійної політичної дискусії», — заявив Леонід Штекель. 

Як додав головний редактор видання «Ізбріком», Валерій Болган, зараз у парламенті також зареєстровано т.зв. законопроєкт «Про інформацію».

«Ці зміни мають привести відповідність українських законів до європейських норм у питанні захисту персональної інформації. Але насправді в законопроєкт вони суворіші, ніж у Європі. 10% це про Європу, 90% —  місцеві новації.  Якщо законопроєкт приймуть, це фактично спричинить заборону цілої низки видів журналістської діяльності – ми не можемо публікувати відео та фото матеріали без дозволів всіх, хто потрапив у кадр та не давав дозвіл на знімання, навіть якщо це було у публічному місці», — додав Валерій Болган.

Голова осередку Національної спілки журналістів України в Одеській області Юрій Работін додав, що спілка підтримує вимоги колег. Під зверненням одеських колег підписалися 36 журналістів.

Законопроєкт «Про медіа» №2693-д був прийнятий Верховною Радою 30 серпня 2022 у першому читанні. Його положення одразу викликала критику журналістської спільноти.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini