Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ігор Фень, пастир церкви “Ковчег” (Лубни, Полтавська область); Олександр Вельможко, заступник голови БФ “Буджак Реліф”
13 Червня, 2023, 12:57

Одеські волонтери відкриють в Херсоні сім пунктів видачі питної води

Зараз для місцевих мешканців це найголовніша потреба. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Олександр Вельможко, заступник голови БФ “Буджак Реліф”.

“Зараз ми закриваємо потреби херсонців у питної води, у найближчі часи це буде найголовніша потреба у людей. Ми вже доставили три фури по 18 тонн. І завтра, 14 червня, у Херсоні з’являться сім точок, куди будуть завозити питну воду. Поки не змонтовані, ми просто доставляємо туди воду і роздаємо її під обстрілами. На відео, яке ми зняли, кожні 10-15 хвилин можна почути звуки обстрілів”, – розповів волонтер.

Він також додав, що дві інші задачі благодійного фонду – це роздача продуктових наборів, яких видали вже 6 тисяч, і евакуація людей з населених пунктів навколо Херсону, які самостійно не в змозі виїхати.

Ігор Фень, пастир церкви “Ковчег” (Лубни, Полтавська область), який теж допомагав з евакуацією людей, також потрапив під обстріл. 

“10 червня, о 08:45, ми чекали, як військові зачистять територію. І нашу групу обстріляли 120 мм мінами. Я отримав контузію та слабке поранення у лікоть. Як пастор, я розумію, що це була Божа милість, адже уламок пройшов через мій рюкзак”, – розповів волонтер.

Волонтер Олексій Білецький додав, що зараз задачі у зоні лиха постійно змінюються, проте координація між волонтерами та державними службами налагоджена. Втім, він закликав людей не надсилати до Херсонщини невеличкі посилки.

“Маленькі посилки не потрібні, вони зруйнували логістику Нової пошти, і волонтерам зараз складно отримати великі вантажі з дійсно потрібними інструментами та обладнанням. Одяг, маленькі набори гігієни, продукти – вони додають більше проблем, ніж користі. Особливо одяг – леопардове плаття та костюм крижинки не дуже допоможуть”, – зазначив волонтер.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini