Фото Медіацентр Україна – Одеса: Сергій Бас, волонтер стоматологічної допомоги, засновник мобільних стоматологій “Зубайстер”
20 Вересня, 2023, 13:54

Одеські волонтери-стоматологи завдяки мобільним кабінетам допомогли понад 1500 захисникам на фронті

Вони працюють на передовій з жовтня 2022 року й допомагають також цивільним на південному напрямку. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Сергій Бас, волонтер стоматологічної допомоги, засновник мобільних стоматологій “Зубайстер”.

Він розповів, що ідея зробити мобільний стоматологічний кабінет прийшла до нього та його однодумців ще влітку 2022 року. Як каже лікар, це пов’язано з погодними умовами на фронті восени та взимку. І те, що не лікувалося роками, може за дуже короткий термін викликати загострення, яке може навіть загрожувати життю наших воїнів.

“Тому ми звернулися до людей за допомогою зібрати кошти, самі вклалися. З автомобілем допомогли військові. Коштував такий мобільний сучасний стоматологічний кабінет десь 15-20 тисяч доларів. І от, з жовтня минулого року працює наша перша версія “Зубайстера”, З того часу ми допомогли понад 1500 бійцям, також лікуємо мешканців прифронтової зони”, – розповів фахівець.

Як зазначив Сергій Бас, в мобільну команду входять два лікарі, хірург та терапевт, один асистент, а також водій.

“Ми працюємо якісно, але дуже швидко. Виїжджаємо вночі, щоб о 8 ранку почати працювати. За день приймаємо 25-30 бійців. Зможете запитати стоматологів, наскільки це важко. Завдяки якісному обладнанню може робити майже все – це і реставрація, і ортопедія. Головне, щоб у бійців був час, бо іноді такі ситуації, що за день все зробити не можна”, – розповів фахівець.

З серпня у волонтерів з’явився другий мобільний стоматологічний кабінет, тож вони закликають спеціалістів приєднатися до команди. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini