19 Жовтня, 2023, 16:13

Одеські психіатри реабілітують тих, хто повертається з війни, і виїжджають до військових

За півтора року повномасштабної війни в Одесі на базі психоневрологічних лікарень стаціонарно лікувалися та проходили реабілітацію понад 1000 військовослужбовців. Крім того, лікарі регулярно виїжджають до військових частин, щоб працювати з тими, хто потребує психологічної та психіатричної підтримки.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна розповіла керівник центру ментального здоров’я, завідувач відділу психосоціальної підтримки Ганна Велічко. 

В Одесі це лікарні на Канатній вулиці, 27, на вулиці Вороб’єва, 9 та в селі Олександрівка неподалік від міста.

“В наших закладах є перевага того, що в нас працюють не тільки лікарі-психіатри, а ще доступні різні спеціалісти – терапевти, кардіологи, неврологи і т.д. Тому ми проводимо комплексне лікування громадян, які звертаються до нас за направленням сімейного лікаря”, – зазначила керівник центру ментального здоров’я.

Ганна Величко розповіла, що під час широкомасштабної війни їхні центри активно займаються реабілітацією та лікуванням тих, хто повернувся з фронту.

“Раніше ми і не знали, як працювати з тими, хто пережив такі важкі поранення, втрату кінцівок та контузії. Вже через місяць після 24 лютого ми зрозуміли і почали активно приймати поранених. Зараз ми повністю перебудувалися, за весь період повномасштабного вторгнення ми прийняли понад тисячу таких пацієнтів, постраждалих під час бойових дій”, – зазначила Ганна Велічко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini