Фото Медіацентр Україна – Одеса: Алла Стоянова, директорка департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації
22 Червня, 2023, 14:45

Одеська область забезпечить овочами та кавунами Україну – військова адміністрація

Це відбулося завдяки реформі зрощення та збільшення меліоративних площ, а також через зацікавленість аграріїв у зміні структури посівів. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Алла Стоянова, директорка департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації.

Посадовиця зазначила, що потенційна площа зрошувальних земель в Україні була майже найбільшою в Європі – 226 тисяч гектарів. Але через підрив дамби на Каховській ГЕС, а зараз фактично зрошується лише 40-42 тисячі гектарів.

“Але минулого року завдяки реформі меліорації Одеська область додаткова отримала близько 3 тисяч гектарів зрошувальних земель, і більшість цих земель вже виділена або буде виділена під посів та вирощування овочевих культур. Внаслідок трагедії на Каховській ГЕС буде не вистачати не лише овочів, а й кавунів, але Одеська область здатна забезпечити себе, сусідні регіони, і мабуть, всю Україну цими культурами”, – розповіла Стоянова.

Вона також додала, що за прогнозами департаменту, в Україні та області не буде нестачі харчових продуктів та підвищення цін навіть через підрив дамби Каховської ГЕС.

“Україна – це аграрна країна, і ми виробляємо в 5-6 разів більше харчової продукції, ніж споживаємо”, – пояснила Стоянова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini