Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олег Рубель, національний координатор проєкту BSB1021 CIRCLECON; Олександр Лайко, заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут ринку Інституту ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України»; Марина Балджи, академік Академії економічних наук, професор Одеського морського університету; Юлія Котельнікова, наукова співробітниця «Українського Регіонального Центру Екології Моря», голова ГО «Центр демократичного розвитку моря «Синергія»
25 Квітня, 2023, 14:36

Одеситів навчать сучасним практикам циркулярної економіки у країнах Чорноморського басейну

Цикл тренінгів у форматах офлайн та онлайн, присвячений цьому питанню, пройде 25-28 квітня в Одесі в  рамках проєкту SB1021 CIRCLECON. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Олег Рубель, національний координатор проєкту BSB1021 CIRCLECON.

Проєкт націлений на просування моделі циркулярної економіки, поширення інформації щодо запобігання, зменшення та управління відходами, а також налагодження координації зусиль всіх зацікавлених учасників у Чорноморському басейні.

“Унікальність цього проєкту в тому, що раніше всі працювали окремо — екологи окремо, економісти окремо. А цей проєкт об’єднує бізнес-практиків та науковців. І поєднання спільних зусиль, доброї волі всіх може дати загальний результат. Бізнес вже відкритий до діалогу, але потрібно підтримка влади та розуміння з боку громадськості, що проблему екології потрібно вирішувати” – зазначила Марина Балджи, академік Академії економічних наук, професор Одеського морського університету.

Олександр Лайко, заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут ринку Інституту ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України» зазначив, що проєкт BSB1021 CIRCLECON підсилює спільну міжнародну боротьбу за зменшення впливу на довкілля.

“Майбутнє економічного розвитку – це тренд на створення екологічних індустріальних парків. Циркулярна економіка, коли немає відходів, все максимально переробляється, буде стимулювати збільшення доданої вартості товарів і збільшення робочих місць. Зараз це один з напрямків розвитку, на якому наголосило міністерство економіки України”, – додав науковець.

Юлія Котельнікова, наукова співробітниця «Українського Регіонального Центру Екології Моря», голова ГО «Центр демократичного розвитку моря «Синергія» додала, що в Одесі були приклади впровадження циркулярної економіки. “Наприклад, виготовлення з пластику тротуарної плитки, яка дуже добре перенесла різні випробування. І тому такі проєкти не лише підвищать екологічну свідомість, а дозволить заробляти”, – додала  Котельнікова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini