Фото Медіацентр Україна – Одеса: Стася Волошина, постановник пластики та бою, акторка; Ярослав Трофімов, режисер, драматург, виконавець однієї з головних ролей, автор проєкту “Місто снів” Театру №7; Павло Давидов, актор, Бахмут
20 Січня, 2023, 12:49

Одеситам покажуть перший в Україні імерсивний театральний серіал – буде в ньому і про війну

Це проєкт “Місто снів” одеського “Театру №7”. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Одеса – Україна розповів Ярослав Трофімов, режисер, драматург і виконавець однієї з головних ролей проєкту. 

“Місто снів” –  це перший в Україні імерсивний театральний серіал. Театральна вистава складається з великої кількості серій, які пов’язані одними героями та одним всесвітом. Найближчі аналогії – це як “Зоряні війні” чи “Гарі Поттер”, – розповів митець.

Як він додав, імерсивна вистава – це коли глядачі інтегровані в саму історію, є учасниками виставами.

“Імерсивний театр –  це форма життя, який робить тебе частиною історії”, – зазначив Ярослав Трофімов.

Поки що одесити зможуть побачити 3 вистави цього театрального серіалу, кожна з них йде близько 4 годин. “22 січня ми покажемо виставу “Я бачу майбутнє”, 29-го — “Ліки від самотності”, 5 лютого — “Я. Ми. Дзеркало”.

“Четверту частину ми зараз репетуємо, і покажемо її наприкінці лютого чи на початку березня. Загалом плануємо зробити 10 епізодів”, – зазначив Ярослав Трофімов. 

Як додала хореограф-постановник та акторка Стася Волошина, велику роль у виставі буде грати пластика.

“Пластика доповнює персонажів та дійство. Це розширяє сприйняття персонажів та самої історії”, – додала акторка. 

“Війна в нашому серіалі присутня, є такий персонаж як Невидима війна. Вона вже йде, але її не хочуть помічати деякі люди. А сама вистава про зміну світогляду. І до чого приведе ескапізм, намагання жити минулим та прийняття загального наративу “раніше було краще”, – додав Ярослав Трофімов. 

Через невеличку площу театрального майданчика Театру №7 подивитися вистави зможе обмежена кількість людей. “Наш зал може прийняти не більше 35 глядачів. Тому ті, хто бажає подивитися виставу, можуть писати мені на сторінку у Фейсбук”, – додав митець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini