Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олена Іванова, керівник офісу роботи з територіальними громадами Агенції регіонального розвитку Одеської області; Роман Григоришин, заступник голови Одеської обласної військової адміністрації
10 Серпня, 2023, 12:33

Одещина перша в Україні сформувала коаліцію донорів та експертів, які до кінця року розроблять план відновлення регіону

А також оновлену стратегію розвитку до 2027 року. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Роман Григоришин, заступник голови Одеської обласної військової адміністрації.

Він розповів, що Одеська обласна військова адміністрація першою в Україні сформувала коаліцію міжнародних донорів, які виділили грантові кошти на формування експертних груп, що розробляють стратегію відновлення Одещини. Ці експертні групи працюють в рамках тематичних форумів, один з яких, присвячений відновленню логістики регіону, пройшов нещодавно. 

“Фінальний форум в листопаді, на ньому буде представлений конкретний документ плану відновлення, який потім будуть обговорювати з представниками громадськості та профільними експертами. Потім його буде розглядати обласна рада, та до кінця року будуть затверджені два стратегічні документи – актуалізована стратегія розвитку регіону до 2027 року та  план відновлення Одещини. План буде містити конкретний набір проєктів, які треба відновлювати за кошти фонду відновлення, і цей перелік має відповідати цій актуалізованій стратегії”, – зазначив посадовець.

Він додав, що після прийняття цих документів Одеська область зможе претендувати на реалізацію великих проєктів на кошти донорів.

Олена Іванова, керівник регіонального офісу роботи з територіальними громадами Агенції регіонального розвитку додала, що документ буде містити стратегічні плани розвитку медицини, туризму, логістики, екології тощо. В ньому буде описана життєдіяльність регіону, також зазначено, що треба оновити і як це зробити найкращим чином з урахуванням помилок минулого.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini