11 Жовтня, 2023, 16:12

Одеса збирає будівельників, виробників і науковців, щоб відпрацювати стратегію і механізми відновлення Півдня України

10 жовтня в стінах Одеського Національного економічного університету обговорювали відбудову Півдня України та впровадження сучасних механізмів взаємодії стейкхолдерів та громад і підсумували обговорення в будівельному кластері.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса розповів керівник південного координаційного центру міжнародної торгової палати ICC Ukraine Олег Бабій.

Організував захід сам Одеський Національний економічний університет, а також Міжнародна торгова палата ICC Ukraine та Спілка будівельників Півдня України. Обговорювали – як ці організації зможуть впливати на відбудову південних регіонів України, яку організаційну структуру їм треба для цього зробити і як потрібно взаємодіяти з владою та з територіальними громадами.

“Ми вирішували, що потрібно зробити спочатку – будівельний індустріальний парк або кластер, куди будуть входити будівельники, підприємці, які виготовляють будівельні матеріали, науковці, представники влади громад”, – розповів експерт.

Олег Бабій підкреслив, що гроші інвесторів зможуть заходити в регіони, коли припиняться бойові дії і буде безпечно. Особливо це стосується Херсонської області, де окупанти зараз активно продовжують обстріли як обласного центру, так і маленьких громад.

“Хоча там багато підприємців, які вже займаються виготовленням будівельних матеріалів саме на Херсонщині”, – помітив експерт.

Олег Бабій підкреслив, що попри війну не економіка на півдні України працює, використовуючи всі можливості. Навіть “дорога життя” (траса Одеса-Рені) на Бессарабію вже не витримує того навантаження, яке є зараз.

Створення великого індустріального парку чи кластеру допоможе розвитку як малого, так і середнього бізнесу і дасть можливість швидко відбудовувати зруйноване.

Представник ICC Ukraine каже, що краще, щоб гроші на кластери давали інвестори – це надійніше і швидше. Робоча група зі створення механізмів відбудови півдня України збереться на наступному тижні.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini