Очікується збір олійних та зернових культур на рівні 67 млн тонн - це один із найкращих показників за минулі роки
Фото з відкритих джерел
19 Вересня, 2022, 12:42

Очікується збір олійних та зернових культур на рівні 67 млн тонн – це один із найкращих показників за минулі роки– Мінагрополітики

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Тарас Висоцький, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.

«Вже зібрана перша частина врожаю ранньої групи. За результатами року очікується збір олійних та зернових культур на рівні 67 млн тонн.Вже намолочено понад 19 мільйонів тонн. Оскільки пшениця – це критичний продукт з точки зору продовольчої безпеки, внутрішнє споживання становить 7-8 мільйонів тонн у рік. Тобто, внутрішній ринок вже забезпечений пшеницею у понад два рази», – сказав він.

Цього року господарства ячменю намолотили 5,5 мільйонів тонн, що означає, що тваринництво також забезпечено кормами. Що стосується гречки, то станом на сьогодні намолочено лише 30-40% від усіх посівних площ і вже зібрали 60 тисяч тонн. За останні 10 років вдалося вийти з виробництвом греки в півтора раза більше, ніж внутрішнє споживання, навіть створили запас.

Вже розпочався сезон посіву озимих культур. Наразі вже засіяно 90% посівних площ ріпаку, пшениця, ячмінь та жито лише починається сезон посіву. Оскільки по всій території України йдуть дощі, аграрії очікують на гарну врожайність.

«Враховуючи площі посівних, всі очікують на гарний врожай наступного року, який дозволить сформувати необхідний запас», – пояснив Тарас Висоцький.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini