Дмитро Аверін, експерт екологічних проєктів Координатора проєктів ОБСЄ у Медіацентрі Україна, 16 червня
16 Червня, 2022, 14:06

ОБСЄ створила інформаційну платформу «Екодозор»: моніторитиме шкоду для екології від російської агресії

Для моніторингу екологічної ситуації в Україні ОБСЄ представило цифрову платформу «Екодозор». Адже переконані: у час, коли брак даних є великою проблемою, збір та аналіз інформації стають критично важливими.  Про це розповіла менеджерка проєктів  з довкільної тематики Координатора проєктів ОБСЄ Алла Ющук під час брифінгу у Медіацентрі Україна.

«Інформаційна платформа «Екодозор» є результатом нашого досвіду роботи, яка була розпочата ще на сході  України. Платформа створена разом із міжнародною екологічною мережею «Зої», яка вже багато років виступає надійним та цінним партнером  у проведенні проектної роботи з екологічної безпеки», — пояснила Алла Ющук.

За словами експерта екологічних проєктів Координатора проєктів ОБСЄ Дмитра Аверіна, статистика, яку зібрали  на платформі «Екодозор», охоплює час від початку повномасштабного вторгнення до червня цього року. Лише пошкоджень населених пунктів за цей період зафіксували  понад 4200. 

«Ми вже зібрали доволі велику базу інформації, яка буде використовуватися Україною для оцінки екологічної шкоди, яку спричинила агресія росії. Це можна використати потім для розрахунку шкоди у грошовому еквіваленті. Щоб розуміти суму збитків, які понесла Україна», — розповів Дмитро Аверін.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini