Фото Медіацентр Україна – Одеса: Катерина Чуєва, заступниця міністра культури та інформаційної політики України
18 Липня, 2023, 14:39

Обстріляний одеський порт перебуває в зоні всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – міністерство культури України

Документи щодо його виключення чи включення до буферної зони тільки готуються. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса Катерина Чуєва, заступниця міністра культури та інформаційної політики України.

“За рекомендацією Міжнародної Ради з охорони пам’яток та історичних місць, портова частина, де немає об’єктів культурної спадщини, могла б бути віднесена до буферної зони об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Але ці документи поки що тільки розробляються. Ні нові межі, ні нові режими використання цієї території ще не оприлюднені. Ми співпрацюємо з ЮНЕСКО в цьому напряму”, – зазначила посадовиця.

Протягом ночі 18 липня збройні сили РФ здійснили повітряну атаку по Одесі. З акваторії Чорного моря по Одесі випущено шість “Калібрів” та 21 іранський дрон “Shahed-136”. Всі повітряні цілі були знищені ППО. Проте уламками збитих ракет та вибуховою хвилею від збиття пошкоджено об’єкти портової інфраструктури, кілька приватних домоволодінь. Зокрема, готель «Одеса» і храм Святого Миколая в порту. У власному будинку поранення отримав літній чоловік, він ушпиталений.

Прокуратура Одеської області розпочала досудове розслідування за фактом порушення законів і звичаїв війни. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini