6 Березня, 2024, 16:27

Норми щодо студентів та опікунів: які зміни передбачає законопроєкт про мобілізацію

Законопроєкт про мобілізацію допоможе уникнути зловживань правом на відстрочку від призову. Зокрема, це стосуватиметься норм щодо навчання у вишах та деяких норм щодо опіки над особами з інвалідністю.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Федір Веніславський, народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

«Зараз ми лише фактично цим законопроєктом намагаємося уникнути тих зловживань, які, на превеликий жаль, мають місце. І громадяни України намагаються використати існуючі норми, які забезпечують їм право на відстрочку від призову на військову службу за мобілізацією під час воєнного періоду через, наприклад, навчання. Причому нинішній закон не лімітує кількість вищих освіт, тобто людина може здобувати другу, третю, п’яту вищу освіту. І це буде підставою для отримання відстрочки від призову. Ми це точно приберемо і буде вже послідовна вища освіта, тобто передвища, вища, магістерська і аспірантура. Друга, третя, четверта, вища підставою для відстрочки не будуть», – зазначив він.

Крім того, Федір Веніславський вказав і на певні норми щодо опіки над особами з інвалідністю

«Так само не будуть підставами для відстрочки ті випадки, коли на одну недієздатну особу припадало, чи оформлювалися як опікуни, піклувальники, багато військовозобов’язаних, і це давало їм право на відстрочку, чи догляд за особами, які є особами з інвалідністю. Якщо ця інвалідність, скажімо також набута після повномасштабного вторгнення, без наявності, скажімо так, відповідних медичних критеріїв її набуття і так далі. Тобто ми це прибираємо. Відповідно кількість людей, які можуть бути мобілізовані під час воєнного стану, значно зросте», – додав народний депутат.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini