Володимир Єрмоленко, філософ, журналіст, директор з аналітики “Інтерньюз-Україна”, головний редактор UkraineWorld.org
Володимир Єрмоленко, філософ, журналіст, директор з аналітики “Інтерньюз-Україна”, головний редактор UkraineWorld.org, Медіацентр Україна
26 Серпня, 2022, 13:41

Нинішня війна — це історія про те, як ми здобуваємо віру у самих себе — філософ Володимир Єрмоленко

Якою є роль України в сучасному світі, чим особлива російська ідеологія та як пропаганда допомагає росії провадити війну. На ці та інші важливі теми у Медіацентрі Україна розмірковував філософ, журналіст, директор з аналітики «Інтерньюз-Україна», головний редактор UkraineWorld.org Володимир Єрмоленко. Пропонуємо вашій увазі найважливіші думки.

Про російську пропаганду:

«Ключовий аспект російської пропаганди — це дегуманізація. Те що російські, так звані, медіа робили впродовж десятиліть, це була спроба дегуманізувати українців, європейців, американців, та показати, що вони не є по-справжньому людьми. Логіка така: якщо ці люди не є по-справжньому людьми, то ми маємо право їх вбивати і знищувати. І коли путін говорив про українців, як про людей, які чинять геноцид на Донбасі, він готував своє населення, що потрібен геноцид проти українців».

Про інформаційну боротьбу з росією в інших країнах:

«Маємо з увагою ставитися до того, що відбувається в не західних країнах. Тих, які називають Глобальним Півднем. Що росія зараз намагається робити: чим більше вона чинить злочинів і наштовхується на відсіч та нові санкції, тим більше вона приходить до інших країн, де захід не люблять, і каже: дивіться, як вони до мене ставляться… росія зараз поляризує сам світ. Її мета — реалізувати свою мрію про те, що світ знову стане біполярним. І росія стане лідеркою антизахідного світу.

Тому нам важливо говорити до азійських країн, африканських країн, латиноамериканських країн. І один простий меседж треба донести, що росія хоче себе показати, як антиімперіалістичну силу, але насправді росія сама є імперією і однією з найжахливіших в історії».

Про Україну, як гравця на світовому полі:

«Нинішня війна — це історія про те, як ми здобуваємо віру у свою суб’єктність, як ми здобуваємо віру у самих себе. І мені здається, це триває ще з 2014 року, я тоді написав текст «Мрії про Європу», де говорив про те, що українці, можливо, не зовсім ідеальні європейці в сенсі дотримання правил, норм та верховенства права, але вони можуть навчити старшу Європу,  як вірити в самих себе».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini