Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ян Шапіро – засновник проєкту U-nation
29 Серпня, 2023, 20:25

Нідерланди, Німеччина та інші європейські країни створять всі умови, щоб залишити кращих українських IT-фахівців – засновник стартапу U-Nation

Про це у Медіацентру Україна – Одеса під час панельної дискусії “Як буде виглядати Україна після п’ятнадцяти років війни” розповів підприємець Ян Шапіро.

“Нам варто думати про безпеку бізнесу вже сьогодні. Наприклад, до останніх обстрілів іноземні партнери бачили Одеський регіон більш-менш безпечним для співпраці, але зараз змінили свою думку. Якщо ми не хочемо втратити власні кадри, треба фокусуватись на будуванні індустріальних технопарків, вкладаючись у їх захист. Наприклад організовувати їх ближче до кордонів. Можна брати приклад з Ізраїлю, як з країни яка знаходиться у стадії ризику війни, але надає умови для підприємців, забезпечує грошову підтримку для відкриття своєї справи та створення стартапів. Ізраїль – інноваційна країна, а інновації – це ключ для розвитку”. 

Шапіро додав, що з України поїхали багато фахівців у галузі IT-сфери й деякі з них можуть не повернутись. За словами засновника проєкту U-Nation, під час приватних бесід підприємці з Німеччини, Нідерландів та інших європейських країн говорили, що кращим айтішникам створять усі необхідні умови аби залишити їх у своїх компаніях.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini