7 Вересня, 2023, 15:08

Ні ми, ні міжнародна спільнота не маємо йти назустріч російському шантажу: Василь Боднар про результати зустрічі путіна та Ердогана

Станом на сьогодні з’ясовано з турецькою стороною позицію російської сторони, яка була оголошена після візиту, – так звані вимоги про відновлення SWIFT і відновлення страхування кораблів, які йдуть у російські порти. Насправді це певна спроба використати турецьку сторону для продовження шантажу України і міжнародних партнерів, і це так звані бажання російської сторони, які мають насправді на меті замінити українське зерно на світових ринках і створити умови для звичайної взаємодії, як це було до війни, начебто росія не почала цю війну.

На цьому під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ результатів зустрічі президента Туреччини Ердогана з президентом країни-агресорки росії, наголосив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.

«Ми маємо чітко розуміти, і ми доводимо це і турецьким партнерам, що ми готові до відновлення «зернової ініціативи», але ні ми, ні міжнародна спільнота не маємо йти назустріч шантажу російської федерації. І ми не маємо погоджуватися на ті пропозиції, які фактично знімають певне покарання, а санкції це покарання за агресивну війну проти України, з російської федерації», – наголосив він.

Посол зазначив, що перелік питань, які обговорювалися під час візиту, не обмежувався тільки тими темами, на які робили особливий наголос. Позаяк, за словами Василя Боднара, насправді ключову основу всіх переговорів складала двостороння тематика і теми, пов’язані з економікою, бізнесом, енергетикою, туризмом і регіональними проблемами, з якими стикаються Туреччина і росія. І в даному випадку, наголосив він, питання про «зернову ініціативу» було однією зі складових цього діалогу, однак прориву не сталося.

«Поки що прориву не сталося. Я, чесно кажучи, нічого такого серйозного і не очікував. Оскільки Турецька сторона прекрасно знає, яка позиція України. І ми перед поїздкою і міністра закордонних справ Фідана, і президента Ердогана до росії, провели дуже плідні переговори з турецькою стороною. Наша чітка позиція була доведена до турецької сторони, обговорена з усіма деталями і фактично, як сказав міністр Кулеба, тінь України була присутня на переговорах», – зазначив Василь Боднар.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini