Юрій Ігнат, речник командування повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
Юрій Ігнат, речник командування повітряних сил ЗСУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
7 Листопада, 2022, 14:59

Невідомо, наскільки ефективними та точними є іранські балістичні ракети, які може отримати росія  — командування Повітряних сил ЗСУ

Немає інформації, наскільки точними є балістичні ракети, які Іран може передати росії. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. 

“Зрозуміло, що Іран їх зробив порівняно недавно, в 2000-х роках, різні ракети: до 300-х кілометрів дальності та до 700-т  кілометрів. Це ще розробки радянських часів, які Іран отримав від росії, дещо модернізував їх і зробив в такому вигляді, в якому вони є. Будемо сподіватися, що не такою страшною є ця зброя. Але загроза є,  будемо їй протидіяти”, — пояснив Юрій Ігнат. 

За його словами, якщо росія таки отримає іранські балістичні ракети, то, імовірно, спробує застосувати їх проти нашої енергетичної інфраструктури. 

“Балістичні ракети летять з космосу, з стратосфери, але їх випускають із наземного базування.  І проти таких ракет в України немає ефективних засобів. Саме тому нині будемо очікувати від наших партнерів саме тих засобів, які допоможуть нам діставати противника. Йде мова про далекобійні засоби озброєння,  які б могли нам допомогти захиститися від балістичних ракет, від того тероризму, який росія влаштувала проти нашого народу”, — розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ.

Нагадаємо,  представник ГУР МО України Вадим Скібіцький у коментарі виданню The Economist заявив, що воєнній розвідці України стали відомі плани Кремля придбати в Ірану балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar і відправити їх повітрям до Криму та морем до російських портів на Каспійському морі. Також, за даними ГУР, росія використала близько 80% своїх сучасних ракет і має лише 120 “Іскандерів”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini