Іса Акаєв, командир добровольчого батальйону «Крим» , Денис Соколов, Громадянська Рада, Олександр Фортуна, начальник штабу «Російського добровольчого корпусу», Медіацентр Україна-Укрінформ
Іса Акаєв, командир добровольчого батальйону «Крим» , Денис Соколов, Громадянська Рада, Олександр Фортуна, начальник штабу «Російського добровольчого корпусу», Медіацентр Україна-Укрінформ
9 Грудня, 2022, 13:09

«Необхідно взяти участь у майбутньому устрої росії так, щоби після перемоги України вона була комфортним сусідом»: учасники брифінгу «Кінець імперії»

Якщо росія залишиться такою, як є сьогодні, події 24 лютого повертатимуться знову і знову. Імперія має закінчитися — у тому числі, для самих росіян. Про це говорили учасники брифінгу «Кінець імперії: як народи росії реалізовуватимуть право на визначення після перемоги України», який відбувся у Медіацентрі Україна — Укрінформ. 

«Майбутнє росії після нашої перемоги для нас важливе. Якщо вона залишиться у тому вигляді, в якому вона є, — те, що сталося 24 лютого, повертатиметься і повертатиметься. На жаль, про це свідчить історичний досвід. Тому ми підтримуємо перебудову росії в майбутньому, створення на її території національних територіальних утворень», — зазначив Іса Акаєв, командир добровольчого батальйону «Крим».

«Перемога України, насамперед, це повернення всіх окупованих територій. У другу чергу це проведення заходів щодо трибуналів, судів та подальшого покарання всіх винних у війні та наступні репарації. Коли всі ці заходи пройдуть, можна буде впевнено сказати, що перемогу досягнуто. Але другий аспект у тому, що росія нікуди не дінеться. Це завжди буде сусід, який знаходиться поруч, і з ним треба буде співіснувати. Паралельне завдання: необхідно взяти участь у майбутньому устрої цієї країни таким чином, щоб вона була комфортним сусідом не лише для України, а й для навколишнього світу», — наголосив Олександр Фортуна, начальник штабу «Російського добровольчого корпусу».

«Важливо, щоб імперія закінчилася не лише для чеченців, кавказьких народів, бурятів, калмиків, татар. Важливо, щоб імперія закінчилася для росіян. Для цього регіони мають отримати широку автономію, можливість самостійно розвивати свою культурну та національну ідентичність. Коли ми говоримо про росіян, ми насправді говоримо про конгломерат різних етнічних та субетнічних груп, які після перемоги України та ліквідації того політичного класу, який зараз править у росії, можуть отримати можливість розвитку. Тому дуже важливими є регіональні рухи опору. І дуже важливо зробити повну ліквідацію того політичного класу, який править у росії», — заявив Денис Соколов із Громадянської Ради.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini