12 Червня, 2023, 14:30

Не можна купатися та продавати рибу з тих місць, де було підтоплення – Віталій Кім про ситуацію з водою на Миколаївщині 

На Миколаївщині щодоби проводиться забір води по різних точках для її перевірки. Так, ситуація по хлоридах поліпшилася, а по кишкових паличках – погіршилася. Тому зараз буде заборонено купання скрізь, доки ситуація не стабілізується. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Віталій Кім, начальник Миколаївської ОВА.

«Тож я звертаюся до людей – не можна купатися, не можна продавати рибу з тих місць, де було підтоплення», – закликав він.

Водночас Віталій Кім зазначив, що в Баштанському районі на Миколаївщині було підтоплено 9 артезіанських свердловин.

Одна, яка зараз, окрім підвозу, подає воду в місто – там проби добрі, все в нормі. Тому маю надію, що впродовж тижня ситуація вирівняється», – наголосив він і зазначив, що по Миколаєву та Миколаївському району з заборами води також все добре.

«В районі підтоплення, там де був розлив, в нас не було кладовищ, скотомогильників, захоронення агрохімікатів чи будь-яких складів. Тобто нас це не зачепило, тому маємо надію, що ситуація вирівняється в найближчі тижні», – додав він.

Крім того, Віталій Кім повідомив про темпи спадання води.

«По Миколаєву, на сьогодні вода спала вже на 58 см, по річці Інгулець від пікового значення на зараз – мінус 155 см. Але темп води, яка спадає – слабший, тобто вода буде повертатися до норми, а це метра ще чотири, приблизно тиждень».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini