Медіацентрі Україна – Укрінформ
Медіацентрі Україна – Укрінформ
28 Квітня, 2023, 17:49

НАЗК вже сформовано список з понад 24 тисяч кандидатів на запровадження санкцій – Євген Касьян

Наразі НАЗК сформовано більш як 24 тисячі кандидатів на запровадження санкцій. Наприкінці березня початку квітня цього року близько 13 тисяч суб’єктів вже було санкціоновано.

Таку інформацію під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив Євген Касьян, експерт НАЗК по роботі із санкціями.

«На травень 2022 року у світі не було прикладів законодавства, коли можна конфісковувати суверенні активи у зв’язку з військовою агресією якоїсь з країн. НАЗК першою долучилась до розробки зазначеного законопроєкту, були внесені зміни до закону України про санкції, і була передбачена процедура судової конфіскації цих активів», – зазначив він. 

Євген Касьян наголосив, що наразі НАЗК співпрацює з Міністерством юстиції і вже  вдалося опрацювали понад 800 запитів пошуку активів санкціонованих осіб, росіян, російських компаній. 

«Коли до нас надходить запит ми шукаємо їх активи на території України і відповідно після цього передається інформація, цілі пакети документів до Міністерства юстиції, і вони в судовому порядку стягують зазначені активи. Зокрема це активи родини Ротенбергів, Дерипаски. Дуже складна була справа, ще не позивається Мін’юст, але ми передали матеріали по VS Energy це Бабаков, Воєводін та Гінер», – додав він.

Напрацювання у законодавстві, за словами представника НАЗК, є сигналом і для закордонних партнерів, щодо створення аналогічних норм, які допоможуть конфісковувати суверенні активи рф.

Крім того, Євген Касьян зазначив, що окремим треком діяльності НАЗК є робота над відстеженням обходу санкцій.

«Ми можемо сказати, що росія це велика економіка, хай вона менша за китайську, американську, але вона була дуже сильно була інтегрована у світову економіку. І взяти просто відрізати її неможливо. В історії ще не було такого, щоб відрізати від світової економіки таку велику економіку. Виходячи з того, що росія найбільша країна у світі, обхід санкцій відбувається через певні гавані, через певні юрисдикції. Це Туреччина, Казахстан, Вірменія, Грузія, ОАЕ, рідше Саудівська Аравія. Великі економічні відносини з Індією та Китаєм. Але Індія поводиться обережніше, ніж Китай».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini