13 Вересня, 2023, 16:01

Навіть у разі обстрілів, катастрофічних відключень та блекауту не буде – Олександр Харченко

Обмеження постачання електроенергії взимку будуть, однак не такі, як минулої зими. Відключень на декілька діб також не буде, утім можливі модеровані відключення.

На цьому наголосив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Він зокрема пояснив, що наразі розроблені сценарії реагування, мобільні ремонтні групи, які знають як діяти, вони добре оснащені та підготовлені.

«Ми знаємо, що робити, і реакція буде значно кращою, ніж вона була, коли все починалося, коли обстріли тільки починалися, і ми не знали, як це буде, що буде, як реагувати. Зараз набагато краща готовність, набагато краще ми приготували все необхідне. І я певен, що навіть у разі обстрілів не буде катастрофічних відключень, не буде реального блекауту, будуть модеровані відключення, будуть здебільшого передбачувані, можливо це буде режим 4 години електрика є, 4 години немає, але ви будете знати більш-менш точно, коли і як це відбуватиметься», – додав він.

Попри те, що, на думку Олександра Харченка, ситуація складна, катастрофічних обмежень постачання електроенергії не буде.

«Ситуація реально об’єктивно складна. І я з одного боку оцінюю ту роботу, яка пророблена, як фантастичну, а з іншого боку розумію, що вона абсолютно недостатня для того, щоб входити в сезон. Чи будуть складнощі? Так – вони будуть. Чи будуть обмеження постачання? Я певен, що вони будуть, з реального життя, вони будуть. Чи будуть вони катастрофічні, чи будуть вони на дві-три доби? Певен, що ні», – зазначив він.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini