Заріна Забріскі
20 Грудня, 2023, 11:43

Навесні 2024 року американські документалісти випустять фільм про життя Херсону  під обстрілами – вони провели в місті 3 місяці

Про життя Херсону під постійними російськими обстрілами розповідатиме новий документальний фільм журналістки Заріни Забріскі та Пола Конроя. Вони прожили в місті понад три місяці та фіксували воєнні злочини та наслідки обстрілів. Прем’єра запланована на весну 2024 року.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла журналістка Заріна Забріскі – автор сценарію та продюсер стрічки.

“Місто постійно перебуває під атаками з боку росіян: гаубицями, танками, артилерією, а останні місяці окупанти використовують КАБи. Іноді буває 25 таких бомб в день по всієї області, іноді 35. І ми з моїм другом оператором Полом Конроєм спостерігаємо, як росія поступово знищує таке красиве місто та вбиває і калічить людей буквально кожен день. Кидають касетні снаряди, в місті багато вбитих собак та птахів”, – повідомила журналістка.

На брифінгу журналістка показала кадри зруйнованих будівель та пошкоджень, які вона фіксує в Херсоні впродовж трьох місяців. На кадрах можна побачити херсонців, які страждають від постійних обстрілів: старики, діти, літні жінки. Як каже Заріна, сам фільм буде показаний для широкої публіки пізніше, одразу після короткої перерви журналісти повертаються назад.

“Світ повинен знати про те, що відбувається в Херсоні та області. Я не збираюсь аналізувати контрнаступ українських захисників. По останніх діях я бачу, наскільки правий український воїн Мадяр, який нещодавно описав захист плацдарму у селі Кринки на лівому березі Дніпра та розказав журналістам New York Times справжнє положення справ. Лівий берег зараз тримають справжні українські герої. Звісно, і підліток в Херсоні може розповісти, що небезпечно відвойовувати свою землю та визначити, який снаряд саме зараз летіть у твій бік. Але я хотіла б попросити колег бути уважними й звертатися за коментарями до фахівців, а не приїжджати на міста на пару годин, щоб написати сенсацію, яка не відповідає дійсності”, – підкреслила журналістка.

Заріна зазнала, що важливо відсунути лінію фронту якомога далі від міста: чим зараз займаються українські військові на лівому березі Дніпра, тримаючи плацдарм біля села Кринки.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini