18 Липня, 2023, 14:38

Навчання українських пілотів на F-16 – Юрій Ігнат про можливі терміни виїзду 

Вже є рішення про те, що США всіляко підтримують підготовку українських пілотів в різних країнах світу і сприятимуть їхньому навчанню та іншим процесам, зокрема щодо передачі літаків та інших аспектів.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Ми сподіваємось, що кілька тижнів, як сказав Джейк Салліван. Бодай до кінця літа, щоб виїхали і якомога швидше приїхали. Це буде та група пілотів, яка буде перенавчатися на F-16. Інші групи, молоді пілоти, будуть проходити базові підготовки, наземну підготовку, і з переходом вже в практичні польоти на легкомоторних, реактивних  літаках, а також винищувачах», – пояснив він. 

За словами Юрія Ігната, можливо, що навчання відбуватиметься в різних країнах.

«Тому що потужностей для такого швидкого навчання такої великої кількості людей в одній країні немає. Тому маємо розуміти, що авіаційна коаліція недаремно створена. Хтось допомагає літаками, хтось навчанням пілотів, хтось інженерів готує військових, хтось офіцерів, які будуть управляти з землі цими літаками бойового управління», – пояснив він.

Водночас Юрій Ігнат наголосив на тому, що необхідно буде і багато озброєння, позаяк літаки F-16 є багатоцільовими та можуть виконувати широкий спектр завдань.

«Крім літаків, ще потрібно розуміти, що озброєння теж важливо для цих платформ літаючих. Тому що його треба буде багато, його треба буде різного, бо літак багатоцільовий, його завдання доволі таки широкі, і вони дуже й дуже нам потрібні», – додав він.  

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini