Олексій Сергєєв, начальник департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування НПУ, Медіацентр Україна - Укрінформ, 7 липня
7 Липня, 2022, 17:42

Нацполіція розпочала понад 21 тисячу кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів росіян

Станом на сьогодні, Національна поліція України розпочала 21 923 кримінальні провадження за фактами злочинів, які скоїли росіяни, білоруси та їхні посібники на території України. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Олексій Сергєєв, начальник департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування НПУ. 

«Більш детально про злочини росіян, статистика виглядає наступним чином – 438 (Порушення законів та звичаїв війни) – 15 тисяч проваджень, стаття        110        (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) – 5,8 тисяч проваджень, стаття         111-1 (Колабораційна діяльність) – 945 справ», – сказав Олексій Сергєєв. 

Він додав, що особливо значення набуває робота з протидії незаконному обігу зброї: «За вказаний період поліцією викрито понад 2,5 тисяч фактів незаконного поводження зі зброєю. У середньому щодоби реєструється близько 14 таких кримінальних правопорушень».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini