18 Квітня, 2022, 16:20

Національна збірна Ігор нескорених буде домагатись звільнення з полону українського парамедика Юлії Паєвської (позивний Тайра)

Національна збірна Ігор нескорених (Invictus Games) буде домагатись звільнення відомої волонтерки та парамедика Юлії Паєвської (позивний Тайра), яку російська армія захопила у полон ще на початку березня.

Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) розповіла національна координаторка Ігор нескорених (Invictus Games) Оксана Горбач.

Українка Юлія Паєвська (позивний Тайра) не є військовослужбовицею, вона – відомий волонтер та парамедик. Про те, що росіяни захопили її у полон, стало відомо ще 16 березня. Тайра також є членом української збірної Ігор нескорених (Invictus Games).

«Для нас як для української збірної буле дуже важливо зробити все можливе для того, аби визволити Тайру з полону. Ми чекаємо, як будуть проходити перемовини щодо обміну полоненими. Тайрі може загрожувати фізична розправа, ми не розуміємо як вона, де вона, ми потребуємо уваги міжнародної спільноти, преси», – сказала Горбач.

За її даними, донька Юлії Паєвської Анна Пузанова замість матері бере учать у змаганнях і наразі бореться за бронзову медаль у стрільбі.

«Дочка Тайри Анна – тут, вона виходила зі збірною на парад націй замість мами. Тайра постійно з нами, ми постійно думаємо про неї, говоримо про неї на всіх наших офіційних та неофіційних заходах, на спортивних змаганнях», – додала Горбач.

На жаль, українська збірна Ігор нескорених (Invictus Games) цьогоріч вже втратила одного учасника – Дмитра Сидорука, тренера зі стрільби з лука, який загинув 5 квітня. До останнього дня життя він планував брати участь у цьогорічних змаганнях Ігор нескорених.

«На церемонії відкриття у секторі нашої збірної було 2 пустих місця, бо ми не маємо тут двох наших учасників. Тайру треба повертати. Діма, на жаль, уже не з нами. Пережити втрату Діми мені особисто допомогла розмова з нашим Президентом, який сказав, що Діму видно у виступах учасників збірної, бо він у свою роботу вкладав душу. Я це так і сприймаю», сказала Горбач.

За даними заступниці міністерки у справах ветеранів Інни Драганчук, члени української команди максимально залучені до інформаційної кампанії щодо визволення Тайри з полону.

«У нас не буває жодної зустрічі – починаючи від найвищого рівня принца Гаррі і до розмов із іншими учасникам ігор – які би не знали про Тайру та про Дмитра. Якби уряди інших країн підтримували на своєму рівні Україну так, як ї підтримують громадяни, ця війна давно би закінчилась перемогою України», – сказала Драганчук.

«Ми тут відчуваємо підтримку і як збірна, і як представники українського народу», – додала Оксана Горбач.

Нагадаємо, Ігри Нескорених (Invictus Games)– мультиспортивні змагання для поранених військовослужбовців та ветеранів, які цьогоріч проходять у Гаазі (Нідерланди).

Вчора Ігри відкрили британський принц Гаррі разом із дружиною Меган Маркл.

Представники національної збірної України у змаганнях Ігр нескорених (Invictus Games) здобули три нагороди у перший день змагань. Родіон Сітдіков виборов золото у штовханні ядра, Артем Лукашук і Іван Герецун – срібло і бронзу у стрибках в довжину.