29 Серпня, 2022, 16:00

«Національна приналежність нематеріальної культурної спадщини ХVІІІ-ХХ ст.: теорія і практика»: до 166-річчя І.Франка відбулась дискусія за участі науковців з 7 країн Європи

У Дрогобичі, на Львівщині, відбулася панельна дискусія “Національна приналежність нематеріальної культурної спадщини ХVІІІ-ХХ ст.: теорія і практика”. Науковці з 7 країн Європи обговорювали проблеми повернення до української культурної спадщини знакових постатей минулого, які народилися і працювали на території сучасної України, а також дискутували про очищення громадських просторів міст і сіл від нав’язаних героїв московсько-радянської імперії.

Захід відбувся в пам’ять про Івана Франка, у 166-ту річницю від дня його народження. Участь у панельній дискусії наживо й онлайн взяли 107 науковців та громадсько-політичних діячів. Зокрема, професор Ягеллонського університету з Польщі Лешик Корпорович, професорка Міланського університету з Італії Джованна Броджі, Доцентка Страсбурзького університету Вікторія Фейбуа  та інші. 

Серед учасників також були присутні правнуки Івана Франка – Любов і Петро Галущаки.

Дискусію організовано Міжнародним Фондом Івана Франка. Співорганізатором заходу став Медіацентр Україна.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini